Jak sporządzić sprawozdanie finansowe?

Sporządzenie sprawozdania finansowego wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym, a już na pewno nie szybkim. Dzisiaj podpowiadamy kilka praktycznych wskazówek, jak sporządzić sprawozdanie finansowe, aby zminimalizować czas na jego przygotowanie.

Przed sporządzeniem sprawozdania finansowego warto przygotować jego szablon. Oczywiście, najkorzystniej jest, jeśli dodatkowo szablon jest zintegrowany z naszym systemem finansowo – księgowym w taki sposób, aby dane do bilansu i rachunku wyników zaciągane były automatycznie.

5118812_blog_39Dodatkowo można zmapować noty do sprawozdania z bilansem i rachunkiem wyników.

Sprawozdanie najlepiej też sporządzać w tysiącach (pod warunkiem, że taki sposób prezentacji nie zniekształca obrazu finansowego jednostki). Chyba, że nasz urząd skarbowy nie toleruje sprawozdań sporządzonych w tysiącach złotych (czasami się tak zdarza), wtedy oczywiście trzeba wybrać pomiędzy tym co praktyczne a tym co mniej uciążliwe.

Jeśli informacje dotyczące poszczególnych pozycji sprawozdania nie wystąpiły w jednostce ani w bieżącym okresie, ani w roku poprzednim, to można je pominąć w sprawozdaniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *